Menü

Tüm Branşlar İçin YKS Puanı Hesaplama

1 Ekim 2017 - Genel

Üniversitelere giriş sınavı değişti ve başta öğrenciler olmak üzere herkesleri bir merak almış durumda. Sınav sistemi ne olacak ? Alanlara göre puanlama nasıl hesaplanacak ? Bu gibi sorulara cevap bulmak için hemen aşağıdaki yazıyı okumanız sizler için faydalı olacaktır.

YKS Nasıl Bir Sınav Sistemi Olacak ?

YKS sisteminde iki oturum yaşanacak. Aynı gün içerisinde olacak oturumlardan biri sabah diğeri ise öğle saatinde sonra olacak. Sabah oturumunda adaylara 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Fen ve 20 Sosyal sorusu sorulacak. Bu oturumun adına Temel Yeterlilik Testi verildi. TYT’de 150 puanın üzerine çıkamayan öğrenci başarısız sayılmış olacak ve öğleden sonraki sınavının herhangi bir katkısı olmayacak. Öğleden sonraki oturumda ise 40 Türkçe, 40 Matematik, 40 Fen ve 40 Sosyal sorusu karşılarına gelecek. Sayısal öğrenciler için Matematik ve Fen, Eşit Ağırlık öğrencileri için ise Türkçe ve Matematik sınavlarından yapacağı doğru sayısı daha fazla katkı verecek.

Sayısal : Temel Yeterlilikler Testi %40) + Sayısal Test (%60)

Eşit Ağırlık: Temel Yeterlilikler Testi (%40) + Eşit Ağırlık Testi (%60)

Sözel: Temel Yeterlilikler Testi (%40) + Sözel Test (%60)

Yukarıda yer alan oranlar adayların sınav puanını verecek. Bu rakamlar yerine telefonunuza indireceğiniz bir uygulama sayesinde çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. YKS Puanı Hesaplama kelimeleriyle Play Store’da yapacağınız bir arama uygulamayı edinmenize kolaylık sağlayacaktır. Ya da https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cedamedya.ykspuanim bu link üzerinde uygulamaya direkt erişebilir ve Android telefonunuza indirebilirsiniz.

Tüm Branşlar İçin YKS Puanı Hesaplama” üzerine bir düşünce

Sohbet

Merhaba gerçekten başarılı bir paylaşım olmuş ve site yapısı olarak akıcı ve harika bir tasarım olmuş teşekkür ederiz.

Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir